Kabai Óvoda

2017. Sze. 23.

Kezdjük az ovit

  • Az óvodába induló kisgyerek olyan érzésekkel várja az első ovis napot, amilyen érzéseket a szülei közvetítenek felé ezzel kapcsolatban. Ha az édesanya szorong, nehezen válik meg a picitől, ő is nehezen fog elszakadni az anyától. Szülőként akkor tesszük a legtöbbet a sikeres ovikezdésért, ha sikerül legyőznünk a bizonytalanságunkat. Ebben segít, ha a saját pozitív emlékeinket felelevenítjük.
  • Természetes dolog, hogy ami ismeretlen számunkra, attól félünk, tartunk egy kicsit. A gyerekek ugyanígy vannak az óvodakezdéssel. Ha elmesélitek, mi minden történik az oviban, máris oldódik ez a szorongás.
  • Fontos dolog, hogy erősítsük meg az újdonsült kisovist abban, hogy alkalmas a nagy feladatra, ügyes, okos, bátor nagylány, nagyfiú. A gyerekek egészséges önbizalmát a szülei tudják megalapozni!